От ДГС Казанлък ще раздадат 500 фиданки за 3 март

За поредна година Държавно горско стопанство Казанлък ще се включи в честванията по повод Националния празник. За това съобщи директорът инж. Мирена Татарджийска.
Служители на стопанството ще присъстват на терен в местността „Момин гроб“, в подножието на връх „Свети Никола“, където ще раздадат 500 фиданки от иглолистни и широколистни видове. Дръвчетата са отгледани в разсадника на ДГС Казанлък в Бузовград.
Горските служители на място ще разясняват на присъстващите начина на засаждане и отглеждане на фиданките.
Инициативата е жест на ДГС Казанлък към всички граждани по повод Деня на Освобождението на България и се осъществява с подкрепата на „Югоизточно държавно предприятие“ ДП Сливен.
ЮИДП и ДГС Казанлък канят всички желаещи да се присъединят към честванията на връх „Свети Никола“ при Паметника на свободата (Шипка).